Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Termokravu pārvadājumu efektivitātes paaugstināšana, izstrādājot refrežiratoru elektrisko pieslēgvietu parku.
Title in English Enhancing the Efficiency of Thermally Sensitive Cargo Transportation By Developing a Refrigerator Power Supply Facility.
Author Mārtiņš Rozentāls
Department 15E00 Aeronautikas institūts
Scientific advisor Aloizs Lešinskis
Reviewer Yevhen Harbuz
Abstract Diplomdarba nosaukums - termokravu pārvadājumu efektivitātes paaugstināšana, izstrādājot refrižeratoru elektrisko pieslēgvietu parku. SIA DSV Transport ir globāls transporta un loģistikas risinājumu piedāvātājs. Viens no darbības virzieniem ir regulāri pilno un salikto termo kravu pārvadājumi no/uz Skandināviju un no/uz Eiropu. Temperatūras režīms nepieciešams, lai pārvadājuma laikā uzturētu kravai nepieciešamo temperatūru. Temperatūras režīma kravas ļoti bieži klienti mēdz dod ar iekraušanas nosacījumiem uz ceturtdienu vai piektdienu līdz ar to piegādei jābūt pirmdien. Ņemot vērā to, ka krava iekrauta nedēļas beigās un piegāde ir tikai pirmdien, tad temperatūra ir jāuztur visu nedēļas nogali. Pašlaik transporta uzņēmuma teritorijā ir 2 elektriskās pieslēgvietas. Ņemot vērā transporta plūsmu ar to nepietiek, lai nodrošinātu visus refrižeratorus ar iespēju pieslēgties elektrotīklam. Ņemot vērā transporta plūsmu mēneša šķērsgriezumā, tika aprēķināts, ka, ierīkojot papildus 2 pieslēgvietas, ir iespējams samazināt kopējās temperatūras uzturēšanas izmaksas no 946, 67 eiro mēnesī līdz 688,63 eiro mēnesī. Tiek piedāvāts ierīkot papildus 2 pieslēgvietas, kā arī atjaunot esošās 2 pieslēgvietas, jo tās ierīkotas vairāk kā pirms 10 gadiem. Diplomdarba apjoms ir 63 lapas; darbā iekļauti 49 attēli, 5 tabulas, 10 formulas un 12 literatūras avoti.
Keywords Refrežiratoru elektriskais pieslēgvietu parks
Keywords in English Refrigerator Power Supply Facility
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 30.05.2014 12:25:07