Abstract |
Maģistra darbā Tiesu prakses analīze nodokļu lietās Latvijā tiek analizēts tiesus prakse nodokļu lietās.
PVN ir nozīmīgs budžeta ieņēmumu avots. Izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta PVN administrēšanas procesa, informācijas analīzes un pārmaksātā nodokļa atmaksāšanas nepilnības, negodprātīgi nodokļu maksātāji var izmantot savā labā, izvairoties no nodokļu nomaksas, tādēļ Valsts ieņēmumu dienests kontroles pasākumos īpaši pievērš uzmanību tam, vai nodokļu maksātājiem ir tiesības atskaitīt pievienotās vērtības nodokli. Nodokļu maksātāju interesēs ir pārzināt normatīvos aktus un tiesu praksi, lai nepieciešamības gadījumā spētu pārsūdzēt Valsts ieņēmumu dienesta pieņemtos nelabvēlīgos lēmumus.
Pētījuma objekts ir tiesu prakse, bet pētījuma priekšmets ir tiesu prakse pievienotās vērtības nodokļa jautājumos.
Maģistra darba mērķis ir tiesu prakses analīze nodokļu lietās Latvijā, kas saistītas ar pievienotās vērtības nodokli.
Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, tika noteikts uzdevums analizēt pievienotās vērtības nodokļa tiesu prakses problemātiku un izstrādāt priekšlikumus.
Maģistra darba mērķa sasniegšanai ir izmantotas statistiskās analīzes metodes, kas atspoguļotas tabulās.
Darba izstrādāšanai izmantoti avoti no Latvijas Republikas likumdošanas aktiem, informatīvajiem materiāliem, VID publicētajiem un nepublicētajiem dokumentiem un interneta avotiem.
Maģistra darbs sastāv no ievada, trīs nodaļām, secinājumiem un priekšlikumiem. Pirmajā daļā tiek aprakstīta Latvijas Republikas nodokļu sistēma. Otrajā daļā tiek aprakstīta tiesu sistēma. Trešajā daļā tiek analizēti tiesu prakse jautajumos, kas skar pievienotā vērtības nodokli.
Darba apjoms 102 lpp., darbā ir 10 tabulas un 8 attēli, bibliogrāfiskais saraksts 52 vienības. |