Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language „Vidējās maģistrālās lidmašīnas projektēšana ar nepieciešamo avārijas-glābšanas ierīču izstrādi”
Title in English “Design of a "Medium Range Aircraft Including the Development of the Necessary Emergency and Lifesaving Equipment”
Author Pāvels Vagalis
Department 15E00 Aeronautikas institūts
Scientific advisor Dr.habil.sc.ing., prof. Vladimirs Šestakovs
Reviewer Maģ.sc.ing. Irina Lazareva
Abstract Darba temats ir Vidējās maģistrālas lidmašīnas projektēšana ar nepieciešamo avārijas-glābšanas ierīču izstrādi. Autors: Pāvels Vagalis, vadītājs: Dr.Hab.Sc.Ing., profesors Vladimirs Šestakovs. Darba mērķis: izstrādāt savu vidējās maģistrālas lidmašīnu ar nepieciešamo avārijas-glābšanas ekipējumu. Diplomprojektā ir parādīti konstruktoru aprēķini, kā arī avārijas glābšanas ierīču īpatnības un iespējas pasažieru glābšanai avārijas situācijās. Atsevišķi ir izskatīts aprīkojums, kas ir domāts piespiedu nosēšanai uz ūdens. Atsevišķa nodaļa ir veltīta ekipāžas un borta pavadoņu (stjuartu) sagatavošanai avārijas situācijām. Ir sniegta glābšanas aprīkojuma bojājumu un to tehniskās apkalpošanas metožu analīze, kuras nodrošina pastāvīgu ekipējuma gatavību, izmantošanai aviācijas negadījumu situācijās. Darbā ietilpst: 80 lappuses drukāta teksta, 17 attēlu, 19 tabulu, 182 formulas, 18 literatūras avotu, 5 pielikumu.
Keywords Gaisakuģis, konstrukcijas masa, degvielas masa, pacēlšanas masa, avārijas-glābšanas ierīces
Keywords in English Aircraft, design mass, fuel mass, take-off mass, aviation incident, life-saving equipment
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 27.05.2014 19:56:14