Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language "Lidmašīnas „Cessna 172” virzuļdzinēja virzuļa un klaņa savienojuma mezgla pilnveidošana un projektēšana"
Title in English “Improvement and Design of a Piston Engine Piston and Crank Connecting Rod Mechanism of Aircraft ‘Cessna 172’ Engine”
Author Jaroslavs Česnokovs
Department 15E00 Aeronautikas institūts
Scientific advisor Dr.sc.ing., doc. Ilmārs Ozoliņš
Reviewer Dr.sc.ing., lekt. Sergejs Kuzņecovs
Abstract Darba tēma: Lidmašīnas Cessna 172 virzuļdzinēja virzuļa un klaņa savienojuma mezgla pilnveidošana un projektēšana. Lidmašīna Cessna 172 ir amerikāņu vieglais lidaparāts. To izlaiž kompānija Cessna Aircraft Company, un tā ir pati masveidīgākā lidmašīna aviācijas vēsturē. Kopš 1956. gada ir uzbūvētas virs 43 000 lidmašīnu vairāk kā 25. modifikācijās. Darbā vispārinātā veidā ir izskatīti lidmašīnas ekspluatācija, uzbūve, iespējamas modifikācijas, kā arī ir izskatīts un uzprojektēts virzuļa un klaņa savienojuma mezgls. Tiek aprakstīta to pilnveidošana un aprēķins standarta komplektācijai un mezgla aprēķins pēc tās pilnveidošanas. Ir veikta salīdzinošā analīze. Darba rezultātā tika noskaidrots, ka piedāvātais modifikācijas modelis slodžu ziņā pārspēj oriģinālo variantu, sekojoši to var lietot jauna dzinēja projektēšanā, kurā būs samazināti tādi faktori kā: īpatnējie spiediena un inerces spēki, noslogojums augstos apgriezienos, virzuļu un klaņu grupas masa, vibrācijas, taču jāatzīmē, ka pieaug virzuļa un klaņa mezgla izgatavošanas sarežģītība un izmaksas. Darbs satur 64.lpp. 21. Attēlu, 2. Tabulas.
Keywords Cessna, virzulis, projektēšana
Keywords in English Cessna, piston, reciprocator engine
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 27.05.2014 14:23:35