Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language "Daudzslāņu kompozītmateriāla struktūras izpēte un tās ietekme uz materiāla mehāniskām īpašībām”
Title in English “Investigation of Multi-layer Composite Material Structure and Its Influence on Material Mechanical Properties”
Author Vladimirs Gorgucs
Department 15E00 Aeronautikas institūts
Scientific advisor Dr.habil.sc.ing.,prof. Vitālijs Pavelko
Reviewer Dr.habil.sc.ing.,prof. Jurijs Paramonovs
Abstract Maģistra darba tēma ir „Daudzslāņu kompozītmateriāla struktūras izpēte un tās ietekme uz materiāla mehāniskām īpašībām”. Autors: Vladimirs Gorgucs Vadītājs: Profesors, Hab.inž.zin.doktors Vitālijs Pavelko Darbā tika izpētīti kompozītmateriāli, to iespējamie ražošanas defekti un ekspluatācijas bojājumi. Arī ir apskatītas metodes, kas noteic kompozītmateriāla slāņu mehāniskas īpašības, un materiāla mehāniskas īpašības stiepes un spiedes izmēģinājumā laikā, balstoties uz literatūras avotiem. Darba uzrakstīšanas laikā, darba autors izskatīja normatīvus standartus, kas nosaka stiepes un spiedes izmēģinājuma nosacījumus un secību. Bastoties uz dotiem standartiem, bija noteikti izmēģinājumi ar nolūku izpētīt kompozītmateriāla īpašības, priekš 36 slāņu ar 12 kombinācijām, ka tiek orientēti slāni. Darba ir apkopoti stiepes un spiedes izmēģinājumu rezultāti, ka arī veikta rezultātu analīze, kas ļauj redzēt ka kompozītmateriālu slānu orientācija tieši ietekmē uz materiāla mehāniskām īpašībām. Darba uzrakstīšanas laikā, darba autors izmantoja zinātnisko un mācības literatūru, starptautiskus standartus, ka arī sertificēto izmēģinājumu reālus datus. Maģistra darba apjoms ir 111 lpp. Darbā ir 100 attēli, 79 tabulas, 75 formulas un literatūras sarakstā citēti 10 avoti.
Keywords Kompozītmateriāli, mehāniskas īpašības, šķiedras, slāņu orientācija, stiepe, spiede
Keywords in English Composite material, Mechanical properties, fiber, ply orientation, tension, compression
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 29.05.2014 11:47:13