Abstract |
Inženierprojekta mērķis ir izstrādāt ergonomiska krēsla atpūtai un fizioterapijai atzveltnes daļas projektu, kas nodrošinātu ērtu un nekaitīgu muguras izliekumu ar iespēju trenēt vēdera un muguras muskuļus.
Darbs sastāv no ievada, atzveltnes mehānismu variantu salīdzinājuma, tehniskā uzdevuma, funkcionālās un kinemātiskās shēmas izstrādes, inženieraprēķiniem (kinemātiskie un spēka, kā arī mehānisma izmaksu aprēķins), darba, vides un civilās aizsardzības sadaļas un secinājumiem.
Darba gaitā tika analizēti pieejamie muguras un vēdera muskuļu trenažieri un kustīgās krēsla atzveltnes, izveidota metode nepieciešamo funkciju (ergonomiska atpūtas krēsla atzveltnes un muguras un vēdera muskuļu trenažiera) apvienošanai, sastādīts tehniskais uzdevums ergonomiskai krēsla atzveltnei, kas apvienota ar trenažiera funkciju vēdera un muguras muskuļu trenēšanai, tika analizēti tehniskie risinājumi muguras slogošanas mehānismam un iespējamajai atzveltnes formai, izstrādāta kinemātiskā un funkcionālā shēma atzveltnei un muskuļu slogošanas mehānismam, veikti spēka, kinemātiskie un izmaksu aprēķini, izveidota izgatavošanas tehnoloģija vienai no projektējamās konstrukcijas detaļām, kā arī aplūkotas galvenās aizsardzības sadaļas vides aizsardzības, civilās aizsardzības un darba aizsardzības aspekti ierīces izstrādē un pielietošanā. Darba pielikumā ir grafiskā daļa variantu salīdzinājums, atzveltnes mehānisma kopskata rasējums, funkcionālā un kinemātiskā shēma, kopsalikuma rasējumi, detaļu rasējumi, ierīces novietojuma plānojums telpā.
Inženierprojekta rezultātā ir izstrādāts jauna ergonomiska krēsla atpūtai un fizioterapijai atzveltnes daļas mehānisms, kas nodrošina divas funkcijas iespēju krēslu lietot statiskā režīmā ar iespēju fiksēt atzveltni noteiktās pozīcijās un dinamiskajā, izmantojot to kā trenažieri ar iespēju mainīt spēku, ar kādu atzveltne darbojas pret muguru.
Inženierprojekts ir rakstīts latviešu valodā, tas sastāv no 60 lpp. aprakstošās daļas, darbā ievietoti 33 attēli un 10 tabulas, un 7 A1 formāta rasējumiem pielikumā. Darbā izmantoti 35 literatūras avoti. |