Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Ražošanas uzņēmuma noliktavu loģistikas sistēmas analīze un modernizācija ar mērķi paaugstināt darbības efektivitāti.
Title in English Analysis and Modernization of Manufacturing Company’s Warehouse Logistics System to Increase the Company’s Operating Efficiency.
Author Dāvis Saldūksnis
Department 15E00 Aeronautikas institūts
Scientific advisor Aloizs Lešinskis
Reviewer Mihails Larins
Abstract Ražošanas uzņēmuma noliktavu loģistikas sistēmas analīze un modernizācija ar mērķi paaugstināt darbības efektivitāti Ražošanas uzņēmums AS Valmieras stikla šķiedra vēlas kļūt par vienu no vadošajiem stikla šķiedras izstrādājumu ražotājiem Eiropā, un tas diez vai samazinās ražošanas apjomus. Plašo produkcijas apjomu koordinēšana pirms nodošanas klientiem - tāda problēma tiek risināta noliktavu loģistikas sistēmai, it īpaši X produkcijas noliktavas saimniecības un krājumu vadības jautājumos. Galvenie rezultāti ietver efektivitātes un lietderīguma rādītājus un analītisku izpēti. Noliktavas telpas lietderīguma efektivitāte pēc laukuma un tilpuma. Noliktavas kustībā esošo krājumu attiecība pret maksimālo kapacitāti parāda cik noslogota ir noliktava, arī tās iekārtas un darbinieki. Lai servisa līmenis un reputācija saglabātos augstā līmenī, X produktam tiek uzturēti garantijas krājumi. Ikdienas kravas grēdošanas darbiem tiek pielietots viens šauro eju grēdotājs, kā arī viens ir rezervē. Noliktavas krājumu izvietošanā un uzskaitē pielieto RFID tehnoloģiju palīdzību, lai uzlabotu produktu un tā vietas izsekojamību. Uzņēmuma noliktavu loģistikas sistēmas uzlabošanā palīdzēt var ražošanas telpās izmantojamā elektrovilcēja sistēma jeb tugger train system, kas, veicot efektīvāku darbu nekā elektroiekrāvējs, var optimizēt materiālu resursu un pusfabrikātu krājumus. Darba kopapjoms 89 lpp. Attēli - 19 Tabulas - 6 Formulas - 19 Izmantotās literatūras avoti - 10 Pielikumi - 1  
Keywords Ražošanas uzņēmuma noliktavu loģistikas sistēmas analīze un modernizācija
Keywords in English Analysis and Modernization of Manufacturing Companys Warehouse Logistics System
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 26.05.2014 11:15:10