Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Electrical and Power Engineering
Title in original language "Neatkarīgo izkliedētās ģenerācijas avotu iespaids uz sadales sistēmas operatora ekonomiskajiem rādītājiem"
Title in English "Influence of independent distributed generation on economic aspects of operator of distribution system"
Department 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering
Scientific advisor A.Dolgicers
Reviewer
Abstract Darbā tiek pētīts Neatkarīgo izkliedētās ģenerācijas avotu iespaids uz sadales sistēmās operatora ekonomiskajiem rādītājiem. Tiek apskatītas dažādas izkliedētās ģenerācijas avotu tehnoloģijas un darbība, kā arī uzstādīto jaudu un saražotās elektroenerģijas apjoma pieaugumus Latvijā un prognozes turpmākajiem 10 gadiem. Izpētīta arī normatīvā bāze, kas reglamentē prasības izkliedētās ģenerācijas avotu darbībai un pieslēgšanai publiskajiem tīkliem. Apskatīta arī ietekme uz kopējo tīkla darbību un nevēlamās sekas, izpētīta arī ārvalstu pieredze. Veicot aprēķinus, tiek noteikti Sadales sistēmas operatora ieguvumi un zaudējumi, balstoties galvenokārt uz sprieguma kvalitātes prasību ievērošanu un zudumu apjomu sadales tīklos. Darba kopapjoms ir 74 lappuses, tas satur 37 attēlus, 9 tabulas. Izmantoti 42 informācijas avoti.
Keywords Izkliedētā ģenerācija, Zudumi, Vēja enerģija, Saules enerģija
Keywords in English Distributed generation, Losses, Wind energy, Solar energy
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 21.05.2014 14:35:00