Abstract |
A. Mamontova maģistra darbs, kura nosaukums Izvadāmā gaisa siltuma atgūšanas tehniskie, ekonomiskie aspekti, ir veltīts dažādu siltuma rekuperācijas sistēmu no izvadāmā gaisa analīzei un salīdzināšanai.
Darba teorētiskajā daļā tika apskatīti sekojošie jautājumi: rotāciju rekuperatoru, plākšņu siltummaiņu un siltummaiņu ar starpsiltumnesēju tehnoloģiskās un konstruktīvās īpašības, arī ir aprakstīti to priekšrocības un trūkumi.
Darba eksperimentālajā daļā tika veikta iegūto datu salīdzināšana no eksperimentālās iekārtas ar rotējosšo tipa siltummaini, kas ir uzstādīts reālajā objektā, ar teorētiskiem datiem, ar ventilācijas iekārtu ar plākšņu siltummaini un ventilācijas iekārtu ar 2 plākšņu siltummaiņiem, kas ir izvietoti viens pēc otra, teorētiskiem datiem, šie dati bija iegūti ar ventilācijas iekārtu izvēles speciālās programmas palīdzību. Ventilācijas agregāti tika salīdzināti pēc 2 parametriem siltummaiņa siltuma lietderības koeficients (temperatūras efektivitāte) un siltummaiņa siltuma jauda (energoefektivitāte).
Uz iegūto datu pamata tika izdarīti siltummaiņa siltuma lietderības koeficients (temperatūras efektivitāte) un siltummaiņa siltuma jaudas (energoefektivitātes) secinājumi, trim ventilācijas iekārtu veidiem.
Ekonomiskajā daļā tika veikti 3 ventilācijas iekārtu salīdzinājumu: pēc cenām, pēc atmaksāšanās termiņiem bez bankas procentiem un ar bankas likmes 10% gadā, ņemot vērā energoresursu cenas un ventilācijas iekārtu cenas šodien. Aplūkot iespējamo situācijas attīstības scenāriju, kad energoresursu cenas izaugs par 20%, un kad energoresursu cenas pazemināsies par 20%. Scenārijs, kad ventilācijas iekārtas iepirkuma cena paaugstināsies par 20%, un ja ventilācijas iekārtas cena pazemināsies par 20%, ņemot vērā energoresursu cenas šodien.
Uz pētnieciskās un ekonomiskās daļas pamata tika izdarīti secinājumi par to, kādu siltummaiņa veidu vislabāk izmantot Baltijas valstu klimatiskajos apstākļos, izņemot tos gadījumus, kad rotējošo reģenerātoru izmantošana ir nevēlama.
Maģistra darba apjoms 80lpp., 6 pielikumi. Darbā tika izmantoti 31 literatūras avoti. |