Abstract |
Anotācija
Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes 4. kursa studentes Ineses Krauzes bakalaura darbs par tēmu Jahtu ostu un piestātņu attīstības iespējas pilsētvidē sastāv no teorētiskās daļas un praktiskās daļas, ko veido izstrādātais projekts Housing diversity.
Darba mērķis ir, izpētot jahtu ostu projektēšanas principus un tendences, kas veicina jahtu ostu attīstību, noteikt paņēmienus, ar kuriem attīstīt jahtu ostas Latvijā. Mērķa sasniegšanā ir izmantota literatūras un likumu analīze, ārzemju piemēru izpēte un Latvijas ostu vadītāju anketēšana, lai noskaidrotu ostu stāvokli un labākos paņēmienus attīstībai.
Darba 1. nodaļā ir izskatīti ieguvumi no jahtu ostu projektēšanas un iekļaušanas pilsētvidē, norādīti būtiskākie piestātņu un jahtklubu projektēšanas principi, būves un infrastruktūra.
Darba 2. nodaļā ir izskatīti paņēmieni, kas veicina jahtu ostu attīstību Baltijas jūras reģionā, kā arī ārzemju piemēri, kuros norādīti paņēmieni jahtu ostu mērķauditorijas paplašināšanai.
Darba 3. nodaļā ir izpētītas Latvijas jahtu ostu attīstības problēmas un iespējas, izanalizēta likumdošana un attīstībai potenciāli piemērotākās ostas un to attīstību veicinošie paņēmieni.
Rezultātā secināts, ka jahtu ostu integrēšana pilsētvidē, padarot to teritorijas vairāk pieejamas apmeklētājiem, labiekārtojot tās, kā arī sniedzot vairāk ūdens atpūtai paredzētas iespējas, ir efektīvs veids ostas vai piestātnes un visas pilsētas atpazīstamības veicināšanai. Valsts mēroga attīstības ziņā ir jāveido kopējais jahtu ostu tīkls, kas apvienotu un sniegtu jahtu ostu un piestātņu attīstībai nepieciešamo informācijas apmaiņu, atvieglotu uzziņas iespējas ārzemju burātājiem un palielinātu ūdens tūristu skaitu vietējās ostās.
Atslēgas vārdi: jahta, jahtu piestātne un osta, jahtu ostu tīkls, peldlīdzekļi, pontoni, ūdensmala, integrēšana pilsētvidē.
Darbs rakstīts latviešu valodā, tā apjoms ir 43 lapaspuses, ieskaitot 11 attēlus, tam ir 10 pielikumi, darbā tiek izmantoti 33 informācijas avoti. |