Abstract |
Diplomprojekts izstrādāts divās daļās bakalaura darbs un inženierprojekts.
Bakalaura darba nosaukums Savienojumu tipu izvēle dažāda veida koka konstrukcijām.
Darbā tika pētīts, kā savienotājlīdzekļu tipa izvēle ietekmē konstrukciju izvēli un līdz ar to visas objekta izmaksas.
Bakalaura darba pirmajā daļā tika konstruēti un savstarpēji salīdzināti trīs šķērsrāmja rīģeļa varianti, katrs ar citu savienotājlīdzekļu tipu, lai noteiktu, kurš variants nodrošina vismazāko kokmateriālu un tērauda patēriņu. Veicot rīģeļu materiālu patēriņa salīdzinājumu, tika noteikts, ka visracionālākais variants ir segmentveida kopne ar bultskrūvju savienojumiem.
Otrajā darba daļā, izmantojot konstrukciju optimizācijas metodiku, tika salīdzinātas dažādas izvēlētā varianta dažādu augstuma un soļa kombinācijas. Tika secināts, ka visizdevīgākais variants ir segmentveida kopnei ar augstumu 4,5 m un soli 6,0 m, kas tiks izmantota inženierprojektā. Papildus tika salīdzināti divi risinājumi kolonnas pamata mezglam, no kuriem racionālākais tika izmantots inženierprojektā.
Lai pārbaudītu bulstskrūvju savienojumu aprēķina metodiku, tika veikts eksperiments ar diviem paraugiem un iegūtā eksperimentālā graujošā slodze salīdzināta ar aprēķinu ceļā iegūto. Tika secināts, ka aprēķinu metodika ir ticama.
Inženierprojekta nosaukums Koka karkasa ražošanas ēka.
Inženierprojekts izstrādāts divstāvu koka karkasa saldējuma ražošanas ēkai, ar diviem šķērsrāmjiem 29 m un 24 m laidumā, 11 m un 6 m augstumā. Kopējie ēkas gabarītizmēri 54 m un 29 m. Atbilstoši bakalaura darba pētījumiem tika pieņemti galvenā rīģeļa parametri augstums 4,5 m un solis 6 m, otrā šķērsrāmja rīģeļa parametri augstums 3,5 m un solis 6 m.
Darbā tika aprēķināti abi šķērsrāmji rīģeļi un kolonnas, konstruēti montāžas mezgli un rīģeļa savienojumi, jumta paneļu konstrukcijas, dzelzsbetona pamati un būves pamatne. Tika izstrādāta būvdarbu tehnoloģija, lokālā tāme un koptāme.
Darbā iekļauti arhitektūras, konstrukciju, pamatu un būvdarbu tehnoloģijas rasējumi, kopā 8 lapas. |