Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Vides zinātne
Nosaukums Integrēts ilgtspējīgu bioenerģijas resursu plānošanas rīks pašvaldībām, izmantojot ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (GIS) - gadījumu izpēte Baltijas valstīs
Nosaukums angļu valodā "An integrated GIS-based sustainability assessment for bioenergy planning: applied cases in Baltic States context"
Autors Marta Megne
Struktūrvienība 11500 Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts
Darba vadītājs Francesco Romagnoli
Recenzents
Anotācija Maģistra darba autore ir Marta Megne, un maģistra darba tēma ir „Integrēts ilgtspējīgu bioenerģijas resursu plānošanas rīks pašvaldībām, izmantojot ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (GIS) – gadījumu izpēte Baltijas valstīs”. Šī darba mērķis ir izveidot metodoloģiju ilgtspējas izvērtēšanai un bioenerģijas plānošanai pašvaldībās, izmantojot ģeogrāfiskās informācijas sistēmu. Novērtējuma metodoloģijas nolūks ir veicināt lēmumu pieņēmējus samazināt pašvaldības emisijas un novērst klimata pārmaiņas radītās sekas, izmantojot augšupēju pārvaldības pieeju. Darbā veikta literatūras analīze par bioenerģijas izmantošanas iespējām un iespējamajiem izmantojamo resursu veidiem. Šī informācija tika izmantota, lai izveidotu ilgtspējas novērtēšanas metodoloģiju, iekļaujot indikatorus no piecām tematiskajām grupām – vides, sociālā, ekonomiskā, tehnoloģiskā un institucionālā grupa. Papildus šajā metodoloģijā integrēti pamatprincipi no Ilgtspējīgas Enerģijas un klimata darbības plāna, kas ir daļa no Mēru līguma (Covenant of Mayors – no angļu valodas), kas ieguvis plašu atpazīstamību Baltijas valstīs. Izstrādātā metodoloģija tiek izmantota, novērtējot divus gadījumus Baltijas valstīs – Gulbenes pašvaldība Latvijā un Utenas pašvaldība Lietuvā. Tika iegūti un analizēti dati par pašvaldībām, lai novērtētu to attīstības iespējas bioenerģijas izmantošanai. Šis darbs sastāv no 6 nodaļām, 23 apakšnodaļām, rekomendācijām un secinājumiem, kā arī 5 pielikumiem. Darba izstrādei izmantoti 127 literatūras avoti.
Atslēgas vārdi vide, ilgtspēja, bioenerģija, bioresursu plānošana
Atslēgas vārdi angļu valodā environment, sustainability, bioenergy, bioresource planning
Valoda eng
Gads 2019
Darba augšupielādes datums un laiks 23.05.2019 13:51:54