Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Environmental Science
Title in original language Integrēts ilgtspējīgu bioenerģijas resursu plānošanas rīks pašvaldībām, izmantojot ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (GIS) - gadījumu izpēte Baltijas valstīs
Title in English "An integrated GIS-based sustainability assessment for bioenergy planning: applied cases in Baltic States context"
Author Marta Megne
Department Institute of Environment and Energy Systems
Scientific advisor Francesco Romagnoli
Reviewer
Abstract Maģistra darba autore ir Marta Megne, un maģistra darba tēma ir „Integrēts ilgtspējīgu bioenerģijas resursu plānošanas rīks pašvaldībām, izmantojot ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (GIS) – gadījumu izpēte Baltijas valstīs”. Šī darba mērķis ir izveidot metodoloģiju ilgtspējas izvērtēšanai un bioenerģijas plānošanai pašvaldībās, izmantojot ģeogrāfiskās informācijas sistēmu. Novērtējuma metodoloģijas nolūks ir veicināt lēmumu pieņēmējus samazināt pašvaldības emisijas un novērst klimata pārmaiņas radītās sekas, izmantojot augšupēju pārvaldības pieeju. Darbā veikta literatūras analīze par bioenerģijas izmantošanas iespējām un iespējamajiem izmantojamo resursu veidiem. Šī informācija tika izmantota, lai izveidotu ilgtspējas novērtēšanas metodoloģiju, iekļaujot indikatorus no piecām tematiskajām grupām – vides, sociālā, ekonomiskā, tehnoloģiskā un institucionālā grupa. Papildus šajā metodoloģijā integrēti pamatprincipi no Ilgtspējīgas Enerģijas un klimata darbības plāna, kas ir daļa no Mēru līguma (Covenant of Mayors – no angļu valodas), kas ieguvis plašu atpazīstamību Baltijas valstīs. Izstrādātā metodoloģija tiek izmantota, novērtējot divus gadījumus Baltijas valstīs – Gulbenes pašvaldība Latvijā un Utenas pašvaldība Lietuvā. Tika iegūti un analizēti dati par pašvaldībām, lai novērtētu to attīstības iespējas bioenerģijas izmantošanai. Šis darbs sastāv no 6 nodaļām, 23 apakšnodaļām, rekomendācijām un secinājumiem, kā arī 5 pielikumiem. Darba izstrādei izmantoti 127 literatūras avoti.
Keywords vide, ilgtspēja, bioenerģija, bioresursu plānošana
Keywords in English environment, sustainability, bioenergy, bioresource planning
Language eng
Year 2019
Date and time of uploading 23.05.2019 13:51:54